петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Фудбал

Конте во паника: Добил плико со куршум во домот

Конте во паника: Добил плико со куршум во домот

Тренерот на Интер, Антонио Конте добил закани по живот откако на неговата адреса му стигнало писмо со куршум во него.

„Кориере дела Сера“ пренесува дека Антонио Конте бил многу вознемирен од овие случувања, па веднаш побарал големо обезбедување пред својата куќа.

Полицијата во Италија пренесе дека ќе го истражи целиот настан.

Се очекуваат повеќе детали.

Коронавирус