вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Конте трет тренер на Интер кој стартува во првенството на Италија со разлика од четири гола

Конте трет тренер на Интер кој стартува во првенството на Италија со разлика од четири гола

Антонио Конте стана третиот тренер во историјата на Интер, кој успеал да го добие првиот натпревар во шампионатот со триумф од четири голови разлика.

Интер синоќа го совлада Лече со 4:0. Ова е прва победа на Интер на официјалните натпревари под водство на новиот тренер. Тимот од Милано со 3 бода е лидер на табелата во Серија А.

Пред Конте, во почетното коло од италијанското фудбалско првенство победи со четири голови разлика на тренерската функција во Интер имаат извојувано Џузепе Меаца и Еленио Ерера.

Коронавирус