среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 132
home Фудбал

Конте се извини за навредливиот гест против претседателот на Јувентус

Конте се извини за навредливиот гест против претседателот на Јувентус

Тренерот на Интер, Антонио Конте се извини за навредливиот гест кон претседателот на Јувентус, Андреа Ањели за време на полуфиналето на реваншот од полуфиналето во Купот на Италија.

– Сакам да се извинам. Неправилно одговорив на навредите. Можев да реагирам поинаку и сè ќе беше многу подобро. Оваа ситуација е поука за мене. Провокациите и навредите не можат да бидат изговор за таквото однесување, изјави Конте за „Фудбал Италија“.

За време на паузата на натпреварот Јувентус – Интер (0:0) Конте го покажа средниот прст кон трибината каде што седеше Ањели.

ЕУРО 2020

Македонија