вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 32
home Фудбал

Конте сака да го покани Погба во Интер

Конте сака да го покани Погба во Интер

Интер има намера да се бори за играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, објави „Ла Газета дело спорт“.

Според италијанскиот весник, тренерот на „неро-азурите“ Антонио Конте не е импресиониран од настапите на Кристијан Ериксен, кој му се придружи на тимот во зима 2020 година и сака да го засили средниот ред. Се соопштува дека Интер е финансиски подготвен да го плати обешететувањето, но ќе побара од Погба да ја намали платата.

Во сезоната 2019/20, Погба настапи на осум натпревари за Манчестер јунајтед, тој има две асистенции на својата сметка.

Дваесет и седумгодишниот Французин го пропушти најголемиот дел од сезоната поради проблеми со глуждот. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува неговата вредност на 80 милиони евра.

ЕУРО 2020

Македонија