сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Конте подготвен да го води Јунајтед, бара договор на 3 години

Конте подготвен да го води Јунајтед, бара договор на 3 години

Антонио Конте останува најсериозна варијанта за нов тренер на Манчестер Јунајтед на местото на Оле Гунар Солскјер.

Италијанецот бил подготвен да ја превземе клупата на тимот од „Олд Трафорд“, иако не било негов стил да превзема екипи среде сезона. Но, подготвен е да направи отстапка, и бара три годишен договор, јавуваат медиумите во Италија.

Солскјер во секој момент може да добие отказ од Јунајтед. Тоа станува извесно откако загуби на дербито со Ливерпул 0:5 на домашен терен.