недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

Конте му го покажа средниот прст на раководството на Јувентус (ВИДЕО)

Конте му го покажа средниот прст на раководството на Јувентус (ВИДЕО)

Мечот меѓу Јувентус и Интер немаше голови, но имаше многу тензија и на теренот и надвор од него, а Антонио Конте беше еден од главните ликови.

На социјалните мрежи се појави видео како Антонио Конте на патот кон соблекувалната по крајот на првото полувреме, му го покажува средниот прст на раководството на Јувентус.

Конте е познат по својот темперамент, а неговиот гест кон директорите на Јувентус уште еднаш потврдува дека немал најдобра разделба со својот поранешен клуб.

ЕУРО 2020

Македонија