вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Фудбал

Конте добил понуда да се врати во репрезентативниот фудбал

Конте добил понуда да се врати во репрезентативниот фудбал

Фудбалската федерација на Холандија наводно му понудила на Антонио Конте да биде наследник на Франк де Бур на селекторската позиција.

Неуспехот на „лалињата“ на Европското првенство резултираше со разделба на холандската легенда и репрезентацијата. Тоа остави празен простор, кој се шпекулираше дека речиси сигурно ќе го пополни Луј ван Гал.

Италијанските медиуми го поврзаа името на екс предводникот на Интер со холандскиот национален тим. Засега нема контакт меѓу двете страни, само се шири шпекулација околу иднината на 51-годишникот.

Конте си замина од „Џузепе Меаца“, иако имаше успешна сезона и ја освои титулата во Серија А.

Коронавирус