петок, 16. април 2021. Вести денес: 69
home Фудбал

„Комити“ и „Војводи“ во еден глас: И ние сме деца на Македонија

„Комити“ и „Војводи“ во еден глас: И ние сме деца на Македонија

На денешниот дерби натпревар од македонската прва лига помеѓу Вардар и Шкендија, навивачките групи Комити и Војводи на Вардар и Тетекс, прославуваа 10 години од нивното збратимување.

На полувремето од натпреварот кој заврши со резултат 2:2, навивачите пееја во еден глас “И ние сме деца на Македонија”.

Погледнете:

Коронавирус