петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Комедија – Со фудбалер на Партизан е можно да направиш интервју само со „гугл-транслејт“ (ВИДЕО)

Комедија – Со фудбалер на Партизан е можно да направиш интервју само со „гугл-транслејт“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Партизан се наоѓаат во Анталија, каде се подготвуваат за почетокот на пролетниот дел од сезоната во српското првенство.

Цел на „црно-белите“ е да ја вратат титулата во домашното првенство. Во центарот на вниманието се најде јапонскиот интернационалец, Такума Асано, кој има проблем со англискиот јазик, а колегите од Србија поради тоа пробаа со „гугл-транслејт“ да направат интервју со Јапонецот.

 

View this post on Instagram

 

Intervju sa Asanom…. muka…. ?

A post shared by HOTSPORT (@_hotsport) on

ИЗВОР: ЕКИПА.МК

Коронавирус