сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 18
home Фудбал

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке, оди во самоизолација

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке, оди во самоизолација

Играчот за врска на Баерн, Кингсли Коман, ќе го пропушти натпреварот од 1. коло во Бундеслигата против Шалке, се наведува на официјалната веб-страница на клубот од Минхен.

Дваесет и четиригодишниот Французин е дома во самоизолација по контакт со лице кое имало позитивен тест за коронавирус.

Резултатот од тестот на Коман беше негативен.

Натпреварот Баерн – Шалке ќе се одржи на 18 септември.

Локални избори 2021