среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Фудбал

Коло на нерешени средби во ПМФЛ

Коло на нерешени средби во ПМФЛ

Четири од петте денешни натпревари од 10. коло во Првата македонска фудбалска лига завршија без победник. Единствено Македонија ЃП ги освои сите три бода.

Резултати:
Беласица – Борец 2:2
Македонија ЃП – Академија Пандев 3:1
Пелистер – Струга Трим Лум 1:1
Шкендија – Работнички 1:1
Вардар – Ренова 3:3.

Вчера Шкупи – Силекс 1:0.

Табела: Шкендија 22 бода, Шкупи 22, Македонија ЃП 19, Борец 16, Струга Трим Лум 15, Силекс 14, Работнички 12, Пелистер 12, Вардар 12, Ренова 8, Академија Пандев 7, Беласица 2.

Коронавирус