понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 106
home Фудбал

Koлинда и Макрон во еуфорија: Страст, емоции и на крај бакнеж (ФОТО)

Koлинда и Макрон во еуфорија: Страст, емоции и на крај бакнеж (ФОТО)

Претседателот на Франција, Емануел Макрон и неговата колешка од Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ беа во фокусот на вниманието во централната ложа на финалето од Светското првенство 2018 во Русија.

Во текот на целиот дуел со бурни реакции, многу страст и силни емоции и двајцата ги следеа настаните на теренот, дури и танцувајќи покрај претседателот на Русија, Владимир Путин и првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино.

Извор: ЕКИПА

loading...