вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 38
home Фудбал

Кога ТОЈ излезе од приватниот авион на Меси, предизвика лудница во Барселона (ВИДЕО)

Кога ТОЈ излезе од приватниот авион на Меси, предизвика лудница во Барселона (ВИДЕО)

Репрезентативните обврски завршија, фудбалерите се враќаат во клубовите. Па, така Лионел Меси со приватен авион пристигна во Барселона. Меѓутоа, во авионот не беше сам. Со него беше Лаутаро Мартинез, големата желба на каталонскиот тим.

Веднаш настана „лудница“. Новинарите го „нападнаа“ играчот на Интер, се разбира со прашања за неговиот трансфер во Барселона, но останаа без одговор.

Лаутаро подолго време се поврзува со Барселона. Наводно каталонскиот тим има желба да го донесе, но Интер не го дава под 90 милиони евра. Во моментов оваа сума и за Барселона е преголема.

Извор: СпортМ

Коронавирус