недела, 7. март 2021. Вести денес: 54
home Фудбал

Клоп за поразот од Јунајтед: Нашите напори не беа доволни

Клоп за поразот од Јунајтед: Нашите напори не беа доволни

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп рече дека неговиот тим немаше доволно сили да ја избегне елиминацијата во 1/16-финалето на ФА Купот од Манчестер јунајтед (2:3).

– Имаше многу добри работи и неколку грешки поврзани со головите. Ако сакате да победите овде, мора да бидете подобри во сè, а ние не бевме на тоа ниво. Можеме да научиме нешто од овој натпревар. Ние навистина сакавме да победиме, но нашите напори не беа доволни, истакна Клоп во изјавата за „Би би си“.

Покрај Манчестер, во текот на вчерашниот ден пласман во осминафиналето од ФА купот изборија и: Челзи, Лестер, Барнли и Евертон.

Коронавирус