петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Клоп со информации за повредата на Мане

Клоп со информации за повредата на Мане

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека напаѓачот Садио Мане има повреда во првото коло од групната фаза против Ајакс.

Садио веќе неколку дена има проблем со ногата. Кога Мане не игра, тогаш неговата нога е завиткана во мраз. Тој има болка, но генерално повредата му дозволува да игра, кажа Клоп во изјава за англиските медиуми.
Во сезоната 2020/21, 28-годишниот Сенегалец одигра шест натпревари за Ливерпул и постигна четири гола. (МИА)

Коронавирус