недела, 24. септември 2023. Вести денес: 26
home Фудбал

Клоп се огласи по повредата на Салах

Клоп се огласи по повредата на Салах

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп истакна дека Мохамед Салах ќе биде неизвесен на Светското првенство во Русија, по повредата која ја доби во вчерашното финале од Лигата на шампионите против Реал Мадрид

Прашан дали Салах е неизвесен за Мундијалот, Клоп за телевизијата БТ Спорт изјавил дека тоа е најверојатно.

-Многу е сериозно, го повреди рамото. Не изгледа добро, додал Клоп.

Ливерпул во финалето од ЛШ кое се одигра во Киев изгуби од Реал со 1:3, а напаѓачот на Египет се повреди по дуел со Серхио Рамос.