среда, 1. декември 2021. Вести денес: 22
home Фудбал

Клоп се надева дека фудбалот пред празни трибини ќе се игра само неколку месеци

Клоп се надева дека фудбалот пред празни трибини ќе се игра само неколку месеци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се надева дека фудбалот без гледачи на стадионите ќе биде само неколку месеци.

– Секако дека сите ние сме започнале да играме фудбал без навивачи и ја сакавме оваа игра не заради атмосферата на стадионот. Сепак, знаеме дека играњето со навивачи е вистински фудбал, но сега ако не можеме да играме во овој формат во следниот период, ќе издржиме, со надеж дека тоа ќе биде само неколку месеци.

Викендов по двомесечна пауза продолжи првенството во Германија, а продолжението на Премиер лигата можно е да се случи во јуни.

Коронавирус