понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Фудбал

Клоп: Не уживав во играта, но во резултатот да

Клоп: Не уживав во играта, но во резултатот да

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по триумфот над Генк во 3. коло од Лигата на шампионите (4:1), истакна дека е задоволен од резултатот, но не и од играта.

Тој беше задоволен и од ефикасноста на својот тим.

– Имаше добри моменти на натпреварот. Почнавме добро, но потоа почнавме да ја губиме топката во безопасни ситуации. Ова се случи сосема неочекувано. Секако, најтешко е да се брани. Првиот гол ни беше брилијантен. Таков беше секој од четирите гола. Јас навистина не уживав во играта, но во резултатот е да, изјави Клоп.

Зад нас се два гостински натпревари, од кои секој беше тежок на свој начин. Не знам каде сме сега. Знам дека во недела мора да играме против Тотенхем, додаде германскиот стручњак.

Коронавирус