сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 6
home Фудбал

Клоп импресиониран од преведувачката: Колку еротски глас (ВИДЕО)

Клоп импресиониран од преведувачката: Колку еротски глас (ВИДЕО)

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, повторно ги насмеа присутните на вчерашната прес-конференцијата пред натпреварот на Ливерпул со ПСЖ во Лигата на шампиони.

Тој стави слушалки за да го слушне преводот од француски на англиски, а додека слушаше, најпрво му се развлече насмевка на лицето, а потоа објасни зошто:

– Колку еротски глас! Преведувачката… Честитам… аууу! Ве молам, повторете, рече Клоп низ смеа.

Коронавирус