понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Клоп има резервна опција во случај на неуспех со Тијаго

Клоп има резервна опција во случај на неуспех со Тијаго

Играчот од средниот ред на Баерн (Минхен) Тиаго Алкантара изгледа многу блиску до Ливерпул, но во секој случај, Јирген Клоп обезбеди резервна опција доколку договорот пропадне.

Според „Сан“, менаџерот на шампионите го идентификувал играчот од средниот ред на Борнемут, Дејвид Брукс, кој е вреден околу 35 милиони фунти.

Дваесет и три-годишниот играч играше многу малку во Премиер лигата минатата сезона, бидејќи беше повреден долго време. Испаѓањето на Борнемут му дава можност на Брукс да побара реализација во посилен тим, а за него се заинтересирани и Њукасл, но сигурно „црно-белите“ немаат намера да платат толку многу пари.