понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 134
Во живо

Прес-конференција на Александар Николоски

home Фудбал

Клинсман се враќа на работа во Бундеслигата

Клинсман се враќа на работа во Бундеслигата

Јирген Клинсман се враќа во Бундеслигата како консултант во Херта (Берлин), јави ДПА.

Педесет и пет-годишниот поранешен германски репрезентативец последен пат работел во матичната земја пред 10 години, кога беше разрешен како тренер на Баерн Минхен.

Клинсман го водеше Бундестимот во 2004-2006 година и помина 5 години како селектор во САД.