среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Фудбал

Клинсман нов селектор на Еквадор

Клинсман нов селектор на Еквадор

Германскиот фудбалски стручњак Јирген Клинсман ќе биде новиот селектор на Еквадор, пренесува „Ел Универзо“.

Педесет и четиригодишниот Клинсман успешно ги завршил преговорите за соработка со Еквадорската фудбалска федерација.

На последните натпревари репрезентацијата на Еквадор ја водеше Хорхе Селико како вршител на должноста селектор.

За потсетување, Клинсман од ноември 2016 година е без работа.