понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 151
home Фудбал

Ќе ви се скрши срцето од неговата очајна изјава: Таткото на фудбалерот се огласи по исчезнувањето на авионот на фудбалерот (ФОТО)

Ќе ви се скрши срцето од неговата очајна изјава: Таткото на фудбалерот се огласи по исчезнувањето на авионот на фудбалерот (ФОТО)

Карфид го сруши клупскиот рекорд за да го купи Аргентинецот Емилијано Сала од Нант. Фудбалерот со мал авион се упати од Франција кон Велс, но тој не стигна во Кардиф.

Авионот го снемало од радарот, потрагата се уште е во тек, засега никој не знае каде е авионот и дали некој од малиот екипаж е жив.

Со изјава се јави и неговиот татко Хорацио кој вели дека нема никакви информации но се надева дека неговиот син е жив.

 

View this post on Instagram

 

Que sean eternos ?

A post shared by Emiliano Sala (@emilianosala9) on

„Последен пат со него се слушнав во неделата. Немам информации, во Росарио сум, очаен сум. Се надевам дека Емилијано ќе биде во ред“,изјави таткото на фудбалерот.

Коронавирус