понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 129
home Фудбал

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Се појави снимка на која се гледа падот на хеликоптерот (ВИДЕО)

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ: Се појави снимка на која се гледа падот на хеликоптерот (ВИДЕО)

Англиската и светската фудбалска јавност се уште е во шок поради трагедијата која се случи во саботата, каде животот го загуби сопственикот на Лестер, Вичај Шриваданапраба.

Неговиот хелокоптер се срши на 200 метри од стадионот „Кинг Пауер“, а во него имаше пет луѓе, од кои за жал ниту еден не ја преживеа несреќата.

Денес се појави вознемирувачка снимка на која се гледа како хеликоптерот паѓа на паркингот покрај стадионот.

Коронавирус