петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 42
home Фудбал

Ќатип Османи уште една година тренер на Ренова

Ќатип Османи уште една година тренер на Ренова

Македонскиот фудбалски прволигаш Ренова ја продолжи денеска соработката со Ќатип Османи, кој останува на клупата и во следната сезона.

Османи по четиригодишна пауза во ноември лани се врати на клупата на Ренова и преку бараж му обезбеди на клубот од Џепчиште опстанок во Првата македонска фудбалска лига.

Претходно во кариерата, Османи освои две шампионски титули со Шкендија, а беше тренер и на Шкупи.

Коронавирус