сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Кјаер го продолжи договорот со Милан

Кјаер го продолжи договорот со Милан

Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер.

Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 година и веднаш се наметна со своите настапи, посветеност и денеска дефанзивната на „росонерите“ не е иста без него.

Двете страни беа задоволни, па според новиот договор Кјаер ќе остане на „Сан Сиро“ до јуни 2024 година.

Кјаер досега има одиграно 66 мечеви за калчолигашот и дадено еден гол.

Коронавирус