четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 34
home Фудбал

Кингсли Коман заврши на операција поради проблеми со срцето

Кингсли Коман заврши на операција поради проблеми со срцето

Фудбалерите на Баерн ја победија Барселона во натпревар од Лигата на шампионите пред неколку дена, а минутажа на овој меч запиша и Кингсли Коман.

Коман влезе во игра во второто полувреме и настапи против Барселона, но само неколку дена подоцна заврши во болница поради проблеми со срцето.

Баерн веќе некое време го следи здравјето на овој фудбалер бидејќи сфати дека има проблеми со срцето.

Откако беше заклучено дека Коман, покрај нормалното чукање на срцето, има и мало чукање на срцето, што му создаде проблем и го остави без здив, беше одлучено да се оди на операција.

Минхенскиот клуб потврди дека Коман вчера имал мала операција и дека се чувствува добро. Јасно е дека тој нема да игра утре против Бохум, а точниот датум на неговото враќање на терените се уште не е познат.

„Коман вчера имаше мала операција. Пулсот не беше точен бидејќи имаше дополнително мало отчукување на срцето што му правеше проблем. Ќе остане без здив во еден момент. Клубот ја следеше неговата состојба и заклучи дека му треба операција“, рече денес Јулијан Наглесман.

Коман досега одигра вкупно четири натпревари во сите натпреварувања за Баерн оваа сезона.

Локални избори 2021