недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Кимих постави рекордот во Баерн по истрчани километри

Кимих постави рекордот во Баерн по истрчани километри

Одбранбениот фудбалер на Баерн Минхен, Џошуа Кимих постави клупски рекорд, објави „Opta“.

Дваесет и петгодишен Германец на натпреварот од 28. коло од Бундеслигата против Борусија одигран вчерашвечер во Дортмунд, истрча 13,73 км. Кај играчите на баварскиот клуб ова е најголем резултат во дадената статистичка категорија.

Воедно, Кимих го постигна единствениот гол на натпреварот по кој Баерн ја зголеми предноста во однос на Борусија Дортмунд на врвот на табелата на седум бода.

Оваа сезона Кимих има 39 натпревари на сите натпревараувања, постигнато четири гола и направено шест асистенции.

Парламентарни избори 2020