четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Фудбал

Килијан Мбапе се збогува со ПСЖ, се сели во Шпанија или Англија?!

Килијан Мбапе се збогува со ПСЖ, се сели во Шпанија или Англија?!

Шпанска Марка ја носи веста дека Килијан Мбапе донел одлука да ја продолжи својата кариера.

Најчитаниот Шпански спортски весник пишува дека напаѓачот го известил раководството на ПСЖ дека нема да го продолжи договорот и дека е време за нови предизвици во неговата кариера. Тој, наводно, му рекол на тренерот Покетино дека нема да го присили да си замине ова лето, но не планира да остане во Париз подолго од летото 2022 година кога ќе му истече договорот.

За очекување е ПСЖ да се обиде да го продаде најскапиот играч на светот за да не го изгуби без обештетување. Од особен интерес беа Реал Мадрид и Ливерпул.

Според Трансфермаркт, Мбапе вреди 160 милиони евра

Локални избори 2021