вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 169
home Фудбал

Килијан Мбапе е одличен фудбалер, но и голем човек (ФОТО)

Килијан Мбапе е одличен фудбалер, но и голем човек (ФОТО)

Килијан Мбапе има само 21 година, но и покрај тоа е помеѓу најдобрите фудбалери во светот.

Одличниот Французин тоа го докажува од натпревар во натпревар, покрај тоа што е фантастичен фудбалер, тој и надвор од теренот прави  чуда.

Вчера во текот на натпреварот на едно момче кое помина покрај обезбедувањето му потпиша автограм, но тоа не беше се.

После натпреварот Мбапе се облече како дедо мраз и делеше подароци на децата кои беа повикани на натпреварот на ПСЖ и Амиен.

Коронавирус