среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

Кевин Де Брујн го пропушта ЕП?

Кевин Де Брујн го пропушта ЕП?

На Фудбалерот на Манчестер Сити Кевин де Брујн направен е оперативен зафат на лицето и се очекува в понеделник да и се приклучи на подготовките за Европското првенство.

Уште сега е јасно дека тој нема да игра на пријателскиот дуел против Хрватска в недела навечер, а неизвесно е дали ќе се појави во групната фаза бидејќи потребен е период за заздравување.

Тоа е само еден во низата проблеми на Белгијците за кои сигурно нема да игра ни Аксел Витсел додека Еден Азар ќе остане на клупата за резервни играчи.

На Европското првенство, најдобрата селекција на ФИФА листата е во група со Русија, Данска и Финска.

Коронавирус