четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Кејн: Нема полошо чувство да загубиш ваков меч на пенали

Кејн: Нема полошо чувство да загубиш ваков меч на пенали
June 18, 2021, London, United Kingdom: London, England, 18th June 2021. Disappointed Harry Kane of England after his substitution during the UEFA European Championships match at Wembley Stadium, London. Picture credit should read: David Klein / Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Фудбалерот на Англија Хари Кејн беше одличен во нокаут фазата од ЕВРО 2020, но англискиот голгетер во големото финале остана во сенка на Бонучи и Кјелини, кои целосно го затворија.

Тој беше прецизен во пенал-рулетот, но остана со празни раце откако помладите репрезентативни колеги ги промашија последние три удари од белата точка, по што пехарот замина за Италија.