петок, 30. септември 2022. Вести денес: 35
home Фудбал

Кејн: Ми се допаѓа кога постигнувам голови на Божиќ

Кејн: Ми се допаѓа кога постигнувам голови на Божиќ

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, кој го постигна изедначувачкиот гол во 19-то коло од Премиер лигата против Брајтон (2-1), изјави дека му се допаѓа кога постигнува голови на Божиќ.

– Подолго време се подготвувавме за натпреварот и затоа победивме. Ми се допаѓа кога постигнувам голови на Божиќ. Дуелите доаѓаат за краток период, што дополнително ги комплицира работите. Не сакам да играм во моментов, но се надевам дека Божиќната вечера ќе ми даде малку сила, рече Хари Кејн за Би-Би-Си Спорт.

Коронавирус