сабота, 10. април 2021. Вести денес: 48
home Фудбал

Кејн до Покетино: Шефе, секогаш ќе ти бидам благодарен за помошта да ги остварам моите соништа

Кејн до Покетино: Шефе, секогаш ќе ти бидам благодарен за помошта да ги остварам моите соништа

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн му се заблагодари на Маурисио Покетино, поранешниот тренер на тимот кој синоќа доби отказ.

-Шефе, секогаш ќе бидам благодарен што ми помогна да ги остварам своите соништа. Имавме неколку неверојатни моменти во текот на изминатите пет и пол години, што никогаш нема да ги заборавам. Вие не бевте само мојот тренер, туку и мојот пријател, и ви благодарам за оваа врска. Среќно во следната фаза, напиша Кејн на Твитер.

Тотенхем на местото на Покетино го ангажира Жозе Мурињо.

Коронавирус