четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 11
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Кедира разговарал со Анчелоти за трансфер во Евертон

Кедира разговарал со Анчелоти за трансфер во Евертон

Фудбалерот за врска на Јувентус, Сами Кедира, може да ја продолжи кариерата во Англија, пишува „Дејли Мирор“.

Според изворот, 33-годишниот Германец разговарал со главниот тренер на Евертон, Карло Анчелоти, за можен трансфер во англискиот клуб.

Италијанскиот стручњак е запознаен со играчот од средниот ред од времето кога работеше во Реал Мадрид.

Оваа сезона Кедира нема ниту еден настап за Јувентус. Неговиот договор со клубот трае до летото 2021 година.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на четири милиони евра.