петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 52
home Фудбал

Казната стигна: 100 години затвор за напаѓачите на Озил и Колашинац (ВИДЕО)

Казната стигна: 100 години затвор за напаѓачите на Озил и Колашинац (ВИДЕО)

Во ноември 2019 година, двајца напаѓачки се обидоа да ги ограбат фудбалерите на Арсенал, Месуит Озил и Сеад Колашинац на улиците на Лондон, а херојството на Босанецот, кој го спречи нападот со голи раце стана хит на социјалните мрежи.

По случката, напаѓачите беа брзо идентификувани и уапсени, со оглед на тоа што бандата оддамна им беше позната на тамошните власти.

Вчера Судот им изрече казна затвор за сите членови на бандата, а нивната заедничка казна затвор ќе биде сто години.

Коронавирус