сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Фудбал

Кавани сака да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Кавани сака да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед и на уругвајската репрезентација, Единсон Кавани е блиску до продолжување на договорот со „црвените ѓаволи“.

Според ЕСПН, 34-годишниот Уругваец, и покрај интересот од Бока Јуниорс, е подготвен да остане во Манчестер Јунајтед. Кавани и неговите агенти се подготвени да преговараат со Манчестер Јунајтед пред крајот на сезоната.

Единсон сака да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и поради Светското првенство во Катар во 2022 година.

Кавани потпиша за Манчестер Јунајтед во октомври 2020 година како слободен агент од ПСЖ. Договорот беше на 1+1 година.

Коронавирус