вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Фудбал

Кавани нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Кавани нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед туку на крајот од сезоната ќе замине во Јужна Америка и ќе потпише со тимот на Бока Јуниорс.

Искусниот напаѓач игра релативно добра сеозона на Олд Трафорд но по годините минати во Европа очигледно дека сака да ја промени целосно фудбалската средина и ќе замине во Аргентина.

Првите луѓе на Бока веќе се во преговори со Кавани кој е подготвен да потпише тригодишен договор со оваа екипа.

Коронавирус