среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 122
home Фудбал

Кавани ќе потпише договор со Атлетико

Кавани ќе потпише договор со Атлетико

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани е близу до преселба во Атлетико. Агентот на 32-годишниот Уругваец пристигна во Мадрид за да се договори за деталите за трансферот.

Извор од придружбата на Кавани рече дека прашањето треба да се реши денес, веројатно во наредните часови.

Договорот на Кавани со Атлетико ќе биде 2,5 години со можност за продолжување за уште една сезона.

Кавани не поминал лекарски преглед и покрај претходните извештаи за ова. Сепак, луѓето блиски до играчот тврдат дека „нема да има проблеми со медицинскиот преглед на Единсон, бидејќи тој е во одлична состојба“.

Најновата понуда на Атлетико до парижаните беше 15 милиони евра плус три милиони  бонус.

Коронавирус