понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани едвај чека да потпише нов договор со клубот. Уругвајскиот репрезентативец прими неколку понуди од клубови кои сакаат да го привлечат како слободен агент по завршувањето на сезоната. Сепак, тој претпочита да го продолжи договорот со парижаните.

„Екип“ пишува дека Кавани е подготвен да ја намали својата плата за 40 отсто за да остане на „Парк де Пренс“. Тој добива 16 милиони евра годишно, а Интер му нуди 5 милиони по сезона да го засили тимот.

За време на тековната кампања, напаѓачот забележа 22 натпревари и 7 гола на сите турнири.

Сепак, тој беше измачуван од повредите и го загуби стартното место во ПСЖ на штета на Мауро Икарди. (МИА)

Коронавирус