вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 38
home Фудбал

Каталонски медиуми: Меси одлучи, познато каде ќе ја продолжи кариерата

Каталонски медиуми: Меси одлучи, познато каде ќе ја продолжи кариерата

Спортската јавност ја раздрма веста дека Лионел Меси сака да ја напушти Барселона по поминати 20 години во клубот.

Сега во медиумите се појавуваат и нови детали и информации.

Каталонските медиуми, “RAC1” пред сите, обајвуваат дека Меси го одбрал клубот во кој сака да ја продолжи кариерата.

Како што се наведува, тоа е Манчестер Сити на чија клупа седи Пеп Гвардиола.

Медиумите јавуваат дека Меси пред три дена го контактирал својот поранешен шеф и ја изразил својата желба да оди на Островото.

Меси и Гвардиола соработуваа во Барселона во период од 2008 до 2012 година, а многумина сметаат дека токму тогаш екипата била најдобра, односно најдоминантна во историјата на фудбалот.

Коронавирус