сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 31
home Фудбал

Касемиро: Со вакви победи се освојуваат титули

Касемиро: Со вакви победи се освојуваат титули

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид со 1-0 победи на гостувањето кај Бетис и освои три многу важни бодови од тежок терен за игра.

Бразилскиот фудбалер од редовите на оваа екипа Касемиро смета дека токму овие победи на тешките гостувања ги носат титулите на крајот.

„Ова се три многу важни бододви. Бетис ќе собере бодови од нашите ривали бидејќи тука е многу тешко да се игра“, вели Касемиро.„Со вакви победи се освојуваат титули. Клучот беше напорната работа на сите и на оние кои подоцна влегоа“.