петок, 30. септември 2022. Вести денес: 25
home Фудбал

Касемиро нема да игра во реваншот против Аталанта

Касемиро нема да игра во реваншот против Аталанта

Бразилскиот фудбалер Касемиро дефинитивно нема да настапаи за Реал Мадрид на реванш мечот против Аталанта во рамките на ЛШ.

УЕФА го потврди жолтиот картон, со кој Бразилецот нема да може да биде во комбинација на реваншот во Мадрид.

Шпанскиот фудбалски шампион упати жалба до УЕФА за играчот, кој доби жолт картон и потоа поради симулација не му беше покажан патот кон соблекувалната. Овој потег ги „збесна“ челниците на Аталанта кои имаа многу забелешки на судењето на овој меч.

Коронавирус