сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 57
home Фудбал

Кариус за трансферот на Алисон: Никој не разговарал со мене

Кариус за трансферот на Алисон: Никој не разговарал со мене

Лорис Кариус е едно од најчесто дискутираните имиња во фудбалот во последните два месеца. И причините не се многу пријатни за голманот.

Откако направи груби грешки во финалето на Лигата на шампионите, Германецот е критикуван од фановите на фудбалот, а најновиот удар за него беше привлекувањето на Алисон, што значи дека Кариус ќе биде резерва за Ливерпул во новата сезона.

– За мене логично тоа не е оптимална ситуација. Никој не разговараше со мене, изјави Кариус по повод трансферот на Бразилецот.

На прашањето дали ќе остане во Ливерпул, Кариус одговори: „Не знам. Не можам да кажам што ќе правам. Има уште малку време. Фокусот е врз овие натпревари (од подготовките), да тренирам добро и да влезам во најдобра форма. Секојдневно работам напорно“.

MИА