четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Кариус ли е, Алисон ли е: Неверојатен кикс на голманот на Ливерпул денеска со Лестер (ВИДЕО)

Кариус ли е, Алисон ли е: Неверојатен кикс на голманот на Ливерпул денеска со Лестер (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од третото коло на Премиер лигата, фудбалерите на Ливерпул во Лестер ја совладаа домашната екипа со 2:1.

Иако Црвените водеа со 2:0 со головите на Садио Мане и Роберто Фирмино, нивниот голам Алисон и неговиот кикс ги чинеа уживање во мирен крај фановите на Ливерпул, затоа што со неверојатниот кикс им даде можност на Лисиците да се врат во игра.

Ливерпул во наредното коло игра со Тотенхем, додека Лестер оди на мегдан со Бурнмаут.

Парламентарни избори 2020