недела, 5. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Карагер го повика Арсенал да го задржи Обамејанг

Карагер го повика Арсенал да го задржи Обамејанг

Поранешниот англиски фудбалски репрезентативец Џејми Карагер смета дека Арсенал треба да го задржи напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг.

Карагер бара Обамејанг да остане во списокот на „топџиите“ дури и ако тоа значи дека следното лето играчот може да го напушти тимот бесплатно.

Четириесет и двегодишен Англичанец ја кажа оваа идеја во телевизиското шоу „The Football Show“.

Сегашниот договор на Габонецот со клубот истекува во летото 2021 година.

Во сезоната 2019/20, Обамејанг има 20 голови и една асистенција на 32 натпревари. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува цената на напаѓачот на 50,4 милиони фунти.

Парламентарни избори 2020