вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Фудбал

Kaпитенот што му го спаси животот на Ериксен ќе стане капитен и на Милан

Kaпитенот што му го спаси животот на Ериксен ќе стане капитен и на Милан

Капитенот на Данска, Симон Кјер кој е најзаслужен што Кристијан Ериксен е жив добива уште едно признание.

Откако на мечот против Финска му го повлече јазикот од грлото за да не го голтне што би значело сигурна смрт, Кјер беше најприсебен  и ја тешеше девојката на соиграчот.

Од неговиот клуб Милан стигнуваат иформации дека следната сезона тој ќе ја носи капитенската лента.

Секоја чест, така прави голем клуб.

Коронавирус