понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 164
home Фудбал

Кањари денес објави дека ја прекина соработката со тренерот Ди Франческо

Кањари денес објави дека ја прекина соработката со тренерот Ди Франческо

Калчолигашот Каљари денес на својата веб-страница објави за прекинот на соработката со главниот тренер Еузебио Ди Франческо.

Клубот исто така ги отпушти помошникот менаџер Франческо Калзон и фитнес тренерот Никандро Викоко.

По 23 кола, Каљари се наоѓа во зоната за испаѓање во Серија А, заземајќи го 18. место со 15 бодови.

Претходно, новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио, изјави дека Леонардо Семпличи може да стане нов предводник на Каљари. (МИА)

Коронавирус