сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 55
home Фудбал

Каљари и тренерот Лопез нема да ја продолжат соработката

Каљари и тренерот Лопез нема да ја продолжат соработката

Диего Лопез ќе го напушти тренерското место во Каљари на 30 јуни кога ќе му заврши актуелниот договор, објави клубот на официјалната веб-страница.

Под раководство на 43-годишниот уругвајски стручњак, Каљари го задржа местото во Серија А, завршувајќи на 16. позиција во сезоната што измина.

Освен во Каљари, Лопез како тренeр има работено во Болоња и во Палермо.