недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Калчо секој ден од 20 јуни!

Калчо секој ден од 20 јуни!

Италијанската Серие А се рестартира на 20 јуни, а идејата е да се играат натпревари секој ден и тоа во различни термини. Како што јавуваат италијанските медиуми, мечевите ќе бидат поделени така што сите телевизиски компании, но и клубовите бидат среќни.

Исрто така ќе мора да се избегнат мечевите во попладневните часови, односно оној стандарден термин од 15:00 часот, поради високите температури. Со цел да се заврши сезоната до 2.август, ќе мора да се играат мечеви секој ден, што за љубителите на фудбалот ќе биде одлично. Останува да се види дали ова ќе се оствари и какви термини ќе бидат направени.

Парламентарни избори 2020